Ciepłe rękawiczki zimowe dla dzieci idealne na chłodne dni. - kobiet dla zimowe rękawiczki - Ciepłe rękawiczki zimowe dla dzieci idealne na chłodne dni.
Wrapping car is an innovative method for metamorforę of your car, which is available in our offer in Cork. cork wrapping car Nobody likes it when the sun is dazzling, so take advantage of our services and tinting window in your car – look for us in Cork. Car wrapping is a great way to carry out your vehicle's metamorphosis. The result will make the vehicle look impressive by using carbon vinyl fibres on the bonnet or the roof of the car – search for us in Cork or the Internet.
http://kielkiewicz.pl/pl/oferta/6/masaz-tkanek-glebokich Tkanki głębokie masaż Tomaszów Mazowiecki minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-243      wetrans

Kupując online w chińskich sklepach tanie rzeczy z Chin, można tak naprawdę kupić w nich niemal wszystko i zapewne taniej niż w Polsce. To, co wyróżnia te oferty to darmowa wysyłka nad Wisłę.

Pewnie zadasz pytanie, dlaczego warto kupować w takich sklepach różne rzeczy z Chin? Odpowiedź jest prosta i banalna: bo jest bardzo tanio.

Firmy z Chin od jakiegoś czasu penetrują rynek europejski i widzą w nim potencjał do wzrostu swoich obrotów, a co za tym idzie, za takie zakupy można płacić bezpieczną i popularną również w Polsce formą płatności, jaką są płatności online.

Oczywiście tanie zakupy z Chin mają też minusy. Największym jest czas oczekiwania na paczkę. Jeśli dokonamy wyboru najtańszej i najczęściej darmowej opcji przesyłki, towar dotrze do nas po co najmniej 3 tygodniach, chociaż zdarzają się przypadki, że zamówiony produkt idzie znacznie dłużej, np. 2 miesiące.

 

Tanie zakupy z Chin – a co z podatkiem VAT i cłem

 

Dość istotną kwestią w przypadku takich zakupów jest podatek VAT i cło, które mogą być nałożone na zakupione tanie gadżety z Chin. W dużym uproszczeniu produkty o wartości do 22 € będą zwolnione z podatku VAT, w przypadku towarów kosztujących w granicach 45 € jest szansa, że również tego podatku nie zapłacimy. Ostatni przypadek to pozycja „gift” (prezent) w deklaracji celnej, a to pole zazwyczaj wybierane są przez chińskie sklepy przy ocleniu.

Jeśli chodzi o zakupy powyżej 45 €, może zostać doliczony VAT w wysokości 23%. W takiej sytuacji Urząd Celny zapewne nas o tym poinformuje, a zanim odbierzemy przesyłkę, będziemy zobowiązani dostarczyć do urzędu formularz i fakturę zakupu, które potwierdzą cenę produktu.

Jeśli chodzi o cło, to może ono zostać nałożone na produkty warte powyżej 150 €, a stawka zależąca od kategorii może wynosić 3-8%.

Close
Kobiece tematy – artykuły

Artykuły dla płci pięknej poruszające każda tematykę kobiecą

Tuesday, Jun 23, 2020